Mladík na Holešovsku ubodal vlastního otce, pak se pokusil o sebevraždu

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽSKO – Hádka syna s otcem po silvestrovských oslavách se proměnila v tragédii. Otec útok nožem nepřežil, mladý muž skončil po pokusu o sebevraždu těžce zraněný v nemocnici. Obviněnému hrozí až osmnáct let za mřížemi.

Vše se odehrálo první lednový den v rodinném domku v obci na Holešovsku, poté co se jednadvacetiletý mladík krátce po třetí ráno vrátil podnapilý ze silvestrovských oslav domů. „Mezi ním a otcem došlo k slovní rozepři, po které vzal mladík kuchyňský nůž, se kterým na svého devětačtyřicetiletého otce zaútočil a několikrát ho bodl. S nožem v ruce poté odešel z domu ven na zahradu, kde se pokusil o sebevraždu tak, že se nožem bodl do hrudníku,“ popsala událost policejní mluvčí Lenka Javorková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Přivolaní záchranáři staršímu muži už nebyli schopni pomoct, na následky zranění na místě zemřel. Mladíkovi, kterého policejní hlídka našla na zahradě u domku, poskytli zdravotníci první pomoc a převezli ho do nemocnice.

Zdravotní stav útočníka neumožňoval kriminalistům provést výslech, obvinili ho proto až včera ze zvlášť závažného zločinu vraždy. „Krajský vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět na návrh na vzetí do vazby, soudce však návrh neakceptoval, obviněného dnes propustil na svobodu a rozhodl o dohledu probačního a mediačního úředníka. Mladík zůstane vzhledem ke svému těžkému zdravotnímu stavu ještě několik dní v nemocnici,“ dodává Lenka Javorková s tím, že krajští kriminalisté případ i nadále vyšetřují.