Parkování na třebíčském Karlově náměstí omezí probíhající rekonstrukce

TŘEBÍČ – Rekonstrukce Karlova náměstí v Třebíči je v plném proudu, stavební práce se nezastaví ani v novém roce. V nejbližších dnech plánuje město částečnou uzavírku centrálního parkoviště.

Jde zhruba o třicet parkovacích míst v horní řadě, která již nebudou od soboty 9. ledna v provozu. Důvodem je příprava nové kanalizace a vodovodu v prostoru od Jejkovské brány po ulici Přerovského.

Zastupitelé města aktuálně řeší náhradní parkování. „S novým vlastníkem bývalé Delvity (posléze Billy) v ulici Smila Osovského jsme se dohodli, že od začátku března městu pronajme parkoviště v tomto areálu. Parkování zde bude po celou dobu revitalizace náměstí ve stejném režimu, jako na Karlově náměstí, s parkovacím automatem,“ uvedl starosta města Pavel Pacal.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

První etapa revitalizace náměstí by měla být dokončena do poloviny letošního roku, kdy bude hotova horní strana, včetně výměny všech sítí. Poté se stavební firmy přesunou na spodní stranu. Nové náměstí se v plné kráse předvede v září roku 2022.