Vláda nechrání lékárníky, primátor se obul do premiéra

Foto ilustrační

HRADEC KRÁLOVÉ – V salónu republiky se v sobotu začalo očkovat proti koronaviru, primátor města má ale pocit, že se na některé pracovníky zapomíná, byť podle něj patří mezi nejohroženější pracovníky. Rozhodl se na to primátora a ministra zdravotnictví upozornit.

Ve čtvrtek 7. ledna odeslal primátor města Hradce Králové Alexandr Hrabálek dopis premiérovi republiky Andrejovi Babišovi a ministru zdravotnictví Janu Blatnému. Upozorňuje v něm na to, že lékárníci a lékárnice nejsou zahrnuti do první fáze očkování proti covid-19, ačkoli jsou stejně jako lékaři nebo zdravotní sestry každodenně vystaveni kontaktu s nemocnými. Sám Hrabálek působil dříve jako děkan farmaceutické fakulty v krajské metropoli. „Evidentně se lékárníci stali přehlíženou skupinou v rámci tohoto resortu, neboť jsem nikdy nezaznamenal, v souvislosti s onemocněním covid-19, ani zmínku o jejich profesi,“ říká primátor Alexandr Hrabálek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zdroj: Oficiální FB primátora