Rodák z Krnova, Adam Martinec, má nominaci na Cenu české filmové kritiky

Foto: Anatomie českého odpoledne (fb) - Fotografie z natáčení nominovaného snímku

KRNOV / MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Adam Martinec, rodák z Krnova a student pražské FAMU, byl ve středu 6. ledna, se svým filmem Anatomie českého odpoledne, nominován na Cenu české filmové kritiky v kategorii Nejlepší krátký film.

Jedná se o Martincův druhý autorský snímek. Také jeho první úspěšný krátkometrážní film, debut Cukr a sůl, znají krnovští diváci díky autorským projekcím v místním kině Mír. Za kamerou u obou filmů stál další krnovský rodák, David Hofmann.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Nový dvaadvacetiminutový snímek nahlíží na povahu Čechů skrze jednoduchou epizodu z parného léta, kdy se u rybníka ztratí dva kluci a každý z přítomných k tomu má co říci.

Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční v sobotu 6. února v pražském Divadle Archa. Přímý přenos odvysílá ČT Art od 20,20 hodin. Výsledky hlasování a rozhodování jednotlivých kritiků a kritiček budou dostupné na webu Sdružení českých filmových kritiků.