S večerem začne přituhovat, meteorologové varují před náledím a zmrazky

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Po sněhu a dešti udeří mrazy, které mohou značně zkomplikovat provoz na silnicích. Meteorologové proto vydali výstrahu před náledím. Pozor by si měli dát i starší lidé při pohybu venku.

Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu vejde v platnost s dnešní pátou odpoledne a potrvá do pátečních deseti dopoledne. „V důsledku poklesu teplot pod bod mrazu se bude večer tvořit náledí nebo zmrazky z natátého sněhu. Náledí a zmrazky mohou přetrvávat a opakovaně se tvořit i v dalších dnech,“ upozorňují meteorologové ve vydané výstraze.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Opatrní by měli být především řidiči, hrozí ale i úrazy kvůli uklouznutí. „Na neošetřených komunikacích hrozí problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně,“ radí meteorologové.