VIDEO: Na Vyškovsku hasiči zachránili koně z potoka

ilustrační foto: pixabay.com

VYŠKOV – Ve středu odpoledne zachraňovali hasiči koně z potoka u Snovídek na Bučovicku. Kůň uvízl v hustém bahně a byl tak vyčerpaný, že se sám nemohl postavit na nohy.

Hasičům se podařilo vlastní silou dostat koně z potoka. „Kolegové nemohli použít těžkou techniku, protože zasahovali v rozbláceném terénu. Museli tak všechno dělat ručně,“ vysvětlil mluvčí jihomoravských hasičů Filip Venclovský. Na místo byla přivolána jednotka z Brněnské přehrady, která je specializovaná na záchranu zvířat. Koně zabalili do záchranné sítě, aby ho mohli zavěsit na kladku. Pomocí kladky se jej podařilo zvednout na nohy, ale byl tak vyčerpaný, že se neudržel na nohou. Hasiči mu poskytli tepelný komfort vyhřívací dekou. Po veterinární pomoci byl kůň schopný s pomocí dojít do stáje. Zásah trval 2 a půl hodiny a podílely se na něm tři jednotky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.