VIDEO: Pomozte dopadnout zloděje, který se zaměřil na notebooky

ilustrační foto

BRNO – Od konce loňského října brněnští policisté marně pátrají po neznámém lapkovi, který krade lidem z batohů nebo v prodejnách přenosné počítače.

V brněnské nemocnici šikovně vnikl do prázdného inspekčního pokoje lékařů. Celý ho prohledal a sebral batoh s hodnotným notebookem, peněženkou s veškerou hotovostí a platební kartou. Možná stejný pachatel pak úřadoval i v prosinci, kdy navštívil prodejnu s výpočetní technikou v centru Brna. Vystavené přenosné počítače si nejprve bedlivě prohlížel, pak si jeden z nich pohotově uschoval pod oděv a z obchodu spěšně odešel. V obou případech se škoda vyšplhala až na částku kolem 30 tisíc korun. „V případě dopadení mu tak za krádež v době nouzového stavu hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi. Hledaný muž je štíhlé postavy ve věku kolem 30 let. Vysoký je asi 175 až 185 cm. Na hlavě měl nasazenou černou kšiltovku a na ústech černou roušku. Víte, o koho se jedná? Pomozte nám ho předat spravedlnosti. Máte-li o něm jakékoliv informace, volejte tísňovou linku 158,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.