Jihlava zve do virtuálních kaváren. Občané zde mohou tvořit budoucnost města

JIHLAVA – Město připravilo virtuální kavárny, kde mají Jihlavané možnost přispět svými podněty k budoucí podobě města. Každý zde může popřemýšlet nejen o tom, co by se dalo zlepšit, ale i bez čeho si město nedokáže představit nebo upozornit na problémy, které je třeba řešit.

Diskuse o budoucnosti města je součástí Strategie rozvoje města Jihlavy. Tento dokument nastíní směřování města v letech 2022–2032. „Díky jeho tvorbě poznáme, co potřebujeme vyřešit a co chceme naopak podpořit v růstu. A k tomu potřebujeme zapojení místních, to je ta nejdůležitější věc. I když se ze začátku kvůli stávající situaci budeme scházet online ve virtuální kavárně, věřím, že se připojí co nejvíce lidí,” zve k tvorbě Strategie primátorka města Jihlavy Karolína Koubová.

Názory občanů bude magistrát sbírat od 7. ledna do 2. února. „Kavárny jsme pro jednotlivé městské části naplánovali v různé dny. Výhodou těchto setkání je, že si společně hned vyjasníme to, co bychom mohli špatně pochopit,” doplňuje vedoucí oddělení strategického plánování Anika Chalupská.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Seznam časů virtuální kavárny pro jednotlivé městské části a další možnosti, jak zadat své podněty, naleznete na webu v sekci Zapojte se.