Na Českokrumlovsku ráno havaroval autobus s dodávkou

U Kaplice havaroval autobus s dodávkou (zdroj HZS Jihočeského kraje)

ČESKOKRUMLOVSKO – Dramaticky vypadající nehoda se stala dnes v ranních hodinách u Kaplice. Havaroval zde autobus se čtrnácti lidmi na palubě, který se střetl s dodávkou. Na místo vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému.

Informaci o nehodě obdrželo Operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje na tísňovou linku krátce po půl šesté hodině ranní. „Průzkum na místě nehody ukázal, že jde o střet autobusu a dodávky. V autobuse cestovalo čtrnáct osob,“ uvedla mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Čtyři osoby utrpěly zranění, hasiči ale nemuseli nikoho vyprošťovat. Podle informací Venduly Matějů pomohli s transportem zraněných do sanitek a nezraněným pak do náhradního autobusu. Krátce po šesté hodině ranní náhradní autobus odjel.

Vozovka byla v místě nehody uzavřena v jednom jízdním pruhu. Po dobu šetření nehody policisty hasiči řídili provoz ve volném jízdním pruhu.