Nenadýchal ale nalízal, přičemž alkohol přiznal a drogy popřel

PROSTĚJOV – Dnes hodinu a půl po půlnoci kontrolovali policisté v Prostějově dvaadvacetiletého řidiče Fordu. Dechovou zkouškou u muže policisté vyloučili alkohol, orientační test na drogy byl pozitivní. Muž přitom užití drog popřel, ale přiznal popití alkoholu předchozího odpoledne a ne málo.

Dnes hodinu a půl po půlnoci kontrolovali policisté ve Sladkovského ulici v Prostějově dvaadvacetiletého řidiče Fordu. Dechovou zkouškou u muže policisté alkohol vyloučili, ale orientační „lízací“ test na drogy byl pozitivní na látky amphetamin/metamphetamin. „Řidič užití drog „v dohledné době“ popřel, ale přiznal vypití 8 litrů jedenáctistupňového piva a půllitru vodky během předchozího odpoledne,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Pro zjištění, jak to bylo s užitím zakázaných látek doopravdy, policisté vyzvali řidiče k odbornému lékařskému vyšetření v prostějovské nemocnici, kterému se dobrovolně podrobil. Další jízdu však policisté muži v každém případě zakázali. Do výsledku lékařského vyšetření je muž podezřelý ze silničního přestupku. Za ten mu v případě, že se prokáže, hrozí pokuta 2 500 – 25 tisíc korun a zákaz řízení na dobu od šesti měsíců do jednoho roku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .