Pět hasičských jednotek likvidovalo požár rodinného domu. Škoda je skoro milion korun

foto: HZS Královéhradeckého kraje

TRUTNOVSKO – Ve čtvrtek, krátce po třetí hodině ranní vyrazili hasiči k požáru, který byl nahlášen ve Dvoře Králové nad Labem v ulici Slovany. Zásah musel být provádět v dýchací technice, protože bylo místo značně zakouřeno.

Hasiči museli provádět hašení z venku domu, ale také zevnitř, aby uhasili ohniska plamenů v podkroví. U hašení venkovní části domu použili automobilový žebřík. „Celý zásah byl velmi náročný, a to nejen kvůli okolnímu terénu, kdy z jedné strany domu je příkrá stráň, ale také kvůli velmi členitému prostoru uvnitř objektu,“ říká tisková mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jelikož se rodinný dům nachází v blízkosti řeky Labe, tak jí používaly jednotky jako další zdroj vody. Hasiči museli celou dobu při likvidaci plamenů používat dýchací techniku, která byla průběžně doplňována od trutnovské jednotky, aby bylo na místě dostatečné množství náhradních lahví do přístrojů. Krátce před 4. hodinou ranní se podařilo zastavit šíření požáru, zbylá ohniska byla zlikvidována krátce po desáté hodině dopoledne.

Po likvidaci požáru místo prověřili hasičští vyšetřovatelé a zjistili, že důvodem, proč hořelo je stavebně technická závada na komínu – přizděný trám. Plameny značně zdevastovali jak střechu, tak podkroví domu a způsobily tak škodu zhruba za milion korun. Při požáru naštěstí nikdo nebyl zraněn.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a Trutnova a také dobrovolné jednotky Žireč, Verdek a Bílá Třemešná.