Počty výjezdů záchranářů jsou rekordní, prosí pacienty o trpělivost

foto: ZZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – V těchto dnech záchranáři zaznamenávají rekordní počty výjezdů. Za pondělních 24 hodin jich bylo v rámci kraje 350, což je nejvyšší číslo v historii Zdravotní záchranné služby Jihomoravského kraje.

Jedním z faktorů, které tyto vysoké počty událostí způsobují, je covid-19. Tedy péče o pacienty s touto diagnózou nebo s podezřením na toto onemocnění, jejichž stav se zhoršil. Proto záchranáři zavedli opatření, které považují za nezbytná. Pro území města Brna přidali jednu záchranářskou posádku. Operační středisko je posíleno o lékaře v denní směně, který bude také připraven v případě nutnosti vyjet k pacientovi. „Chceme požádat občany, kteří k nám volají, aby byli trpěliví. V některých méně naléhavých případech se může stát, že budou na posádku čekat o něco déle, než je obvyklé. V posledních týdnech mnohdy fungujeme my i nemocnice na hranici svých možností, tak prosíme o shovívavost. Za pochopení všem děkujeme,“ řekla ředitelka jihomoravské záchranky Hana Albrechtová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.