Pomozte vědcům se sčítáním ptactva. Přidejte se k Ptačí hodince

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Připojte se k tisícům nadšenců, kteří každoročně usedají ke krmítkům nebo se vydávají do příjemného místa v přírodě. Pouhá hodinka vašeho času pomůže vědcům s celonárodním sčítáním ptáků. Zúčastnit se může úplně každý, prostě jen popadněte tužku, papír a případně atlas ptáků.

Skvělou zábavu pro celou rodinu si užijete od pátku 8. ledna do neděle 10. ledna, kdy zájemci z celé země v rámci Ptačí hodinky pomohou ornitologům se sledováním zimování ptáků. Stačí vám k tomu vybrat vhodné místo pro pozorování, ideálně krmítko, do kterého nasypete opeřencům něco dobrého na zub. Během jedné hodiny zaznamenáte výskyt všech ptáků, které jste v okolí zahlédli, a o výsledky se podělíte s vědci. Podrobné pokyny naleznete na webu.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jako drobné poděkování za účast dostanete certifikát s profilem svého krmítka. Novinkou letošního ročníku je i možnost podělit se o fotografie z pozorování. Ty nejpovedenější pak České ornitologická společnost použije k propagaci sčítání a ochrany ptáků.

Cílem Ptačí hodinky je dlouhodobě sledovat zimování ptáků v Česku a zjistit, co jejich výskyt a chování ovlivňuje. Podobně sčítají ptáky stovky tisíc lidí v USA, Velké Británii, Irsku, Nizozemsku, Rakousku, Německu a v dalších zemích.