Tento víkend proběhnou dvě velké vlakové výluky

ilustrační foto: IDS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Je sice zima, ale opravy jsou potřeba pořád. V sobotu a v neděli budou vybrané vlaky linky S2 mezi Brnem a Blanskem nahrazeny autobusy. Stejně tak o víkendu nahradí autobusy i vlaky mezi Šakvicemi a Hustopečemi.

Od soboty v Brně proběhnou dlouhodobé změny v tramvajové dopravě. Zahajují se výluky mezi Pisárkami a Komínem a mezi Černými Poli a Lesnou. Od 1. ledna došlo ke změně Smluvních přepravních podmínek, které zjednodušily cestování s dětmi. Pokud máte platnou jízdenku a cestujete s malým dítětem v kočárku, pak můžete po zamávání na řidiče regionálního autobusu rovnou nastoupit druhými dveřmi. Pro koupi jízdenek můžete využívat mobilní aplikaci POSEIDON, případně si pořiďte výhodnou předplatní jízdenku pro doprovod dítěte do 3 let za 2400 Kč na rok, která platí v celém kraji. Napadl první pořádný sníh a možná, že někde na Vysočině nebo na Boskovicku je možné vyrazit i na sáňky či běžky. Toto zimní vybavení se přepravuje bezplatně.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.