V pronajaté chatě vyráběli pervitin. Trojici recidivistů překvapila nad ránem zásahová jednotka

ilustrační foto

TŘEBÍČ – Tři výrobce pervitinu, muže a ženu z Třebíčska a muže z Brněnska, dopadli třebíčští kriminalisté. Všechny tři spojovala pestrá kriminální minulost. Nyní skončil jeden z mužů ve vězení, druhý ve vazbě a žena je stíhána na svobodě.

Na povedenou trojici spadla klec časně ráno ve středu 6. ledna. Díky bleskurychlé akci, kdy jejich pronajatou chatu na Hrotovicku obsadila speciální jednotka, vyhmátli policisté trojici přímo při činu. „Kriminalisté provedli v rekreačním objektu domovní prohlídku a dále prohlídku vozidla, kterým podezřelí na místo přijeli. Zajistili předměty a chemikálie určené k výrobě drog, množství krystalické látky a také finanční hotovost,“ informovala mluvčí policie Jana Kroutilová. Oba muži i žena skončili vzápětí v policejních celách.

Jak policisté zjistili, každý z trojlístku měl už za sebou nějakou tu kriminální zkušenost. Devětatřicetiletý muž byl odsouzen několikrát, naposledy vloni v létě, kdy měl nastoupit do výkonu trestu. I mladší, třicetiletý muž měl už jedno odsouzení za sebou, brány věznice opustil vloni v květnu. Ani třicetiletá žena nebyla žádný svatoušek, soud ji potrestal již několikrát, zkušební doba podmíněného trestu jí skončila vloni na jaře.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Trojice byla obviněna z výroby pervitinu, mladší muž a žena navíc z jeho prodeje. Ten probíhal od loňského léta, a to nejčastěji na Třebíčsku, konkrétně v Třebíči, Hrotovicích a Moravských Budějovicích, ale také v Brně.

Starší muž putoval rovnou do vězení, kam měl nastoupit už vloni. Mladšího muže, který skončil ve vazbě, eskortovali policisté do věznice. Obviněná žena je zatím na svobodě. Za výrobu a distribuci drog jim hrozí dva až deset let za mřížemi. Případ kriminalisté dále vyšetřují.