V roce 2020 vyřešila Městská policie Ostrava téměř 54 tisíc událostí

Foto: Městská policie Ostrava

OSTRAVA – Padesát tři tisíc sedm set šedesát devět. Přesně o takovém počtu událostí promluvily tento týden zveřejněné statistiky Městské policie Ostrava. Tento počet případů vyřešili loni policisté za podmínek komplikovaných koronavirem a střídavě vyhlašovaným Nouzovým stavem.

„Rok 2020 byl atypický a náročný. Výkon služby strážníkům ztěžovaly roušky i další ochranné pomůcky. Navíc se přidaly zcela nové úkoly plněné v souvislostí s pandemií Covid-19,“ řekl mluvčí ostravské městské policie, Jindřich Machů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Přes všechna úskalí ale strážníci ze severomoravské metropole uspěli. Statistiky ukazují, že kromě běžných denních přestupků Městská policie Ostrava zadržela 279 pachatelů trestné činnosti, které následně předala Policii České republiky.

V resortu dopravy strážci zákona odhalili 16 řidičů motorových vozidel, kteří za volant usedli přes vyslovený zákaz řízení, dále 19 osob, které řídily pod vlivem alkoholu. Jeden řidič pak vůbec neměl řidičák.

Co se týká drobných krádeží v obchodech, tam městská policie byla přivolána k 153 případům lidí, kteří v obchodě kradli opakovaně. To znamená, že se nejednalo o přestupek, ale trestný čin a všichni byli rovněž předáni Policii České republiky.

Chvályhodná informace je, že přes povinnost lidí nosit po většinu roku na veřejnosti na obličeji roušku, identifikovali ostravští strážníci na veřejnosti 210 osob, které hledala Policie České republiky.