Vánoční strom na šumperském náměstí je pryč, kam se stromečky z domácností?

ŠUMPERK – Odborná firma rozřezala vánoční strom na šumperském náměstí a odvezla jej do bioodpadu. Parkoviště u radnice je tak volné. Stromky z domácností můžou lidé až do 1. února umístit ke kontejnerům se směsným odpadem, město se postará o jejich likvidaci.

Do středy 6. ledna zdobil náměstí Míru v Šumperku vánoční strom, odborná firma jej odstrojila, rozřezala a odvezla do bioodpadu. Parkoviště u radnice tak je volné. Další výzdoba v ulicích města zatím zůstává. „Původně jsme chtěli nechat strom na svém místě do pátku 8. ledna, ale vzhledem k tomu, že meteorologové ohlásili sněžení, rozhodli jsme se jej odvézt dříve,“ uvedla Šárka Hofmannová z oddělení komunálních služeb města Šumperka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Doplnila, že podobný osud jako patnáct metrů vysoký smrk budou mít i stromky z domácností ve městě. „Budeme je svážet na štěpkování. Stačí, když lidé svůj stromeček umístí ke kontejnerům se směsným odpadem, my se o něj postaráme,“ informovala Šárka Hofmannová. Svoz odložených stromků bude probíhat od čtvrtka 7. ledna do pondělí 1. února, poté ho už musejí lidé odvézt sami do sběrného dvora v Anglické nebo v Příčné ulici.