VIDEO: Řidič nechtěl hlídce strážníků zastavit, pak se dokonce svlékal

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

PRAHA – Neosvětlené vozidlo projelo vysokou rychlostí kolem autohlídky strážníků v Praze 4. Vydali se za ním a snažili se ho zastavit. Několikrát jim řidič ujel. Po zastavení se však choval podezřele.

Při běžné hlídkové činnosti u křižovatky ulic Antala Staška a Na Strži v Praze 4 zaujalo pozornost strážníků neosvětlené vozidlo,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Chvíli před jednou hodinou ranní projelo vozidlo křižovatkou vysokou rychlostí. Autohlídka se okamžitě vydala za ním se zapnutými majáky, sirénou a rozsvíceným nápisem STOP POLICIE.

Ničeho si však řidič nevšímal a dál spokojeně kličkoval noční Prahou. Několikrát strážníci vozidlo předjeli a donutili zastavit, ale po chvilce se opět rozjelo, jako by se nic nestalo. „V Sulické ulici strážníci vozidlo nakonec zastavili,“ doplnila mluvčí. Osmačtyřicetiletý řidič působil zmateně a z jeho dechu byl cítit alkohol.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vyjadřoval se nesrozumitelně a jeho chůze byla vrávoravá. Navíc nemohl najít řidičský ani občanský průkaz a doklady k vozidlu neměl. Provedená orientační dechová zkouška potvrdila podezření strážníků. Byla pozitivní s hodnotou přes dvě promile alkoholu. Nakonec se řidič začal svlékat, asi se chtěl uložit do postele k posilujícímu spánku. Hříšníka si převzala k dalšímu řešení Policie ČR.