Vraceli se v době zákazu vycházení z návštěvy, to však nebylo jediné provinění

PŘEROV – Dnes před jednou hodinou ranní upoutala pozornost policistů v Přerově Fabia projíždějící městem. Kromě řidiče byli v autě další dva pasažéři. Nevztahovala se na ně však žádná z výjimek, umožňující volný pohyb v době zákazu vycházení. Řidič měl navíc pozitivní test na drogy a pro totéž provinění mu byl koncem loňského roku zadržen řidičák.

Dnes před jednou hodinou ranní upoutala na ulici Komenského v Přerově projíždějící Fabia. Kromě řidiče byli uvnitř další dva pasažéři. Tvrdili, že byli na návštěvě u kamarádky a řidičova příbuzného. Návštěva však nebyla neodkladná, proto se na ně nevztahovala žádná z výjimek umožňující volný pohyb v době zákazu vycházení.  Provedenou dechovou zkouškou se nepotvrdilo, že by 32letý řidič jel pod vlivem alkoholu. „Nicméně orientační test na drogy byl pozitivní na amfetaminy a metamfetaminy,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Navíc hlídka zjistila, že řídí bez řidičáku, který mu byl koncem loňského roku zadržen pro stejné provinění. Lékařskému vyšetření se řidič odmítl podrobit. „Jejich provinění a následné sankce budou posuzovat a rozhodovat o nich příslušné správní orgány,“ uzavřela Zajícová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .