Řidič srazil v Šumperku chlapce na přechodu a ujel. Neviděli jste nehodu?

Místo nehody

ŠUMPERK – Neznámý řidič měl včera ráno srazit v Šumperku jedenáctiletého chlapce přicházejícího po přechodu pro chodce. Řidič nejprve zpomalil a pak z místa nehody ujel. Policie žádá tohoto řidiče a ostatní svědky nehody, aby se jí přihlásili.

 

Prozatím neznámý řidič měl včera krátce před osmou ráno srazit v Šumperku, v křižovatce ulic Lidické a Jeremenkovy, jedenáctiletého chlapce přecházejícího po přechodu pro chodce a z místa nehody ujet. „Podle prvotních informací k dopravní nehodě došlo zhruba deset minut před osmou hodinou ráno, kdy měl prozatím nezjištěný řidič osobního vozidla, pravděpodobně zelené barvy, jedoucí po Jeremenkově ulici ve směru od městského úřadu při odbočování vpravo na ulici Lidickou srazit na přechodu pro chodce chlapce, který měl přecházet na zelenou,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.  Po střetu s autem chlapec upadl na silnici, a jak se později ukázalo, utrpěl naštěstí jen lehké zranění. Viník nehody nejprve zpomalil, a aniž by zjistil, co se chlapci stalo, z místa odjel.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

S otřeseným chlapcem měl na místě krátce po nehodě mluvit další z projíždějících řidičů, který se jej dotazoval, zda je v pořádku. Po chlapcově ujištění, že je v pořádku, z místa taktéž odjel. Policisté nyní žádají jak samotného viníka dopravní nehody, tak také řidiče, který s chlapcem hovořil, aby je kontaktovali kdykoli na bezplatné lince 158. O pomoc při objasnění všech okolností této nehody prosí také všechny případné svědky a řidiče, kteří mohli průběh nehody natočit na kameru v autě.

Místo nehody