Ve Vyškově hořel bývalý kulturní dům

zdroj: HZS JMK

VYŠKOV – Deset jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovalo v sobotu ráno u požáru v bývalém kulturním středisku PDA na ulici Dědická ve Vyškově. Při požáru se zranily tři osoby.

Požár se naštěstí obešel  bez ztrát na životech, ale tři lidé se nadýchali zplodin a byli  převezeni do nemocnice. Momentálně je požár lokalizovaný. „Vedení města Vyškova děkuje všem  jednotkám hasičského záchranného sboru za dnešní ranní zásah při požáru Posádkového domu armády,“ řekl starosta Vyškova Karel Jurka, který byl na  místě události. Ocenil profesionální nasazení všech složek, včetně  přítomných policistů, kteří areál zajišťovali. Jak zdůraznil Jurka, mnohokrát jednal se soukromým majitelem chátrajícího  objektu, aby jej nechal zabezpečit. Mrzí jej aktuální stav dříve hojně využívané budovy, připomněl nicméně, že město Vyškov budovu nikdy  nevlastnilo, tudíž nemůže nést odpovědnost. Podle některých svědků v budově přespávali bezdomovci a drogově závislé osoby, nebezpečí požáru hrozilo už několikrát.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

zdroj: město Vyškov