Zkusil řídit auto bez papírů, nakonec s ním skončil v poli

foto: Policie ČR

HRADECKO – Čtyřiadvacetiletý muž si zřejmě myslel, že řídit auto jde jen tak. Jeho páteční jízda poblíž Vysoké nad Labem skončila nejen v poli, ale také velkou finanční škodou. Proč k dopravní nehodě došlo, nyní řeší hradečtí dopravní policisté.

V pátek krátce po půl desáté dopoledne vyrazili policisté k řešení dopravní nehody na silnici III. třídy v katastru obce Vysoká nad Labem. 24letý řidič při své jízdě ve směru od Hradce Králové pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost své jízdy a vjel do škarpy, kde narazil do betonového mostku. To, ale nebylo všechno, pak se s osobním autem Ford několikrát přetočil přes střechu a skončil stát v poli. Po dechové zkoušce mohli policisté u mladého muže vyloučit, že by řídil pod vlivem alkoholu.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Policejní hlídce mladík nepředložil řidičské oprávnění a sdělil, že ho nevlastní. Následnou lustrací policisté zjistili, že řidič nevlastní řidičský průkaz pro žádnou skupinu motorových vozidel,“ sděluje policejní tisková mluvčí Eliška Majerová. Po ohledání auta byla jako příčina nehody technická závada vyloučena.

Škoda byla předběžně vyčíslena zhruba na 157 tisíc korun.