Muž zaútočil na skupinku nezletilých, jednoho z nich agresivně napadl

Ilustrační foto

BRNO – Nejprve urážky a křik, poté dokonce i hrubé napadení. To vše stihl čtyřicetiletý muž na jihu města, který si našel cíl v podobě skupinky mladistvých. Jeho počínání musela zastavit až hlídka městské policie.

Konflikt vznikl v trolejbusu na lince třicet tři, ve kterém cestovali mladíci spolu s dalším mužem. Ten, jakmile nastoupil, začal na mladistvé křičet a poté je i urážet. Nezletilí vystoupili na zastávce, muž je ale následoval a v osočování pokračoval. Nakonec se jeho agrese vystupňovala natolik, že jednoho z chlapců udeřil pěstí, ten se skácel na zem a útočník mu dal ještě jednu ránu. To už ale vše tlumočil svědek událostí na lince 156.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Po příjezdu hlídky na místo našla agresora šermovat pěstmi, proto ho oddělila od hloučku chlapců. Opilý muž se po příjezdu strážníků uklidnil,“ sdělila tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Hlídka poskytla první pomoc otřesenému mladíkovi a zavolala k němu také záchrannou službu. Sanitka ho poté odvezla do nemocnice. Celý případ bude řešit republiková policie.