Do Panské zahrady se vrátí veřejné toalety

Zdroj: archiv Muzea regionu Valašsko

VSETÍN – Město Vsetín vyslyšelo volání svých občanů a rozhodlo se znovu vybudovat veřejné toalety v Panské zahradě. Nyní se dokončuje projektová dokumentace, samotná stavba by mohla začít na podzim.

Mnozí jistě pamatují na 80. léta 20. století, kdy v Panské zahradě stálo veřejné WC, jehož provoz byl ale natolik problematický, že se muselo zbourat. Toalet je na Vsetíně několik, jmenovitě na vlakovém a autobusovém nádraží, v Jednotě či Smetanově obchodní galerii, přesto město dalo na své občany a rozhodlo se postavit toalety na Tyršově ulici poblíž restaurace U Marků.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zděná stavba bude skrývat ženské a mužské oddělené toalety, speciální WC pro vozíčkáře a technickou místnost. Se stavbou se počítá na podzim, záležet bude na termínu, kdy se vyřídí přeložky inženýrských sítí. „V rozpočtu města jsou na tuto investiční akci vyčleněny tři miliony korun,“ sdělil starosta Jiří Růžička. Vstup na toalety bude zpoplatněn, výše poplatku ani způsob platby zatím nejsou známy. Se stavbou dalších veřejných toalet město počítá také v rámci projektu regenerace sídliště Rybníky.