Frýdeckomístecká nemocnice akutně potřebuje dobrovolníky

Ilustrační foto: Nemocnice Frýdek - Místek

FRÝDECKOMÍSTECKO – S nedostatkem personálu teď bojují v nemocnici ve Frýdku-Místku. Karanténa upoutala doma přes devadesát zaměstnanců. Přitom zde funguje od víkendu už osmá covidová jednotka a nakažených pacientů hospitalizovaných v nemocnic stále přibývá. Na konci minulého týdne měli na zdejším infekčním oddělení volných už jen 17 lůžek.

Nemocnice ve Frýdku-Místku proto akutně shání dobrovolníky. Těch, oproti podzimu, ubyla zhruba polovina. Nemocnice by jich však potřebovala alespoň tři desítky. Preferují zde osoby zejména se vzděláním či praxí ve zdravotnických oborech, ale jakákoliv pomoc je užitečná. Nemocnice už minulý týden vyzvala všechny studenty, kteří s ní mají uzavřenou dohodu o provedení práce, aby se přihlásili na výpomoc.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Jsou dny, kdy se podíváme na hodinky a zjistíme, že je 16,00 odpoledne a my jsme si ani nestačili dojít na toaletu,“ řekla Michaela Mátlová, která v nemocnici pracuje jako sestra na infekčním oddělení.

Personál je přetížen. Všichni zde 12 hodin denně pracují v ochranných oblecích a respirátorech. Dva po sobě jdoucí dny volna si tady mohou zaměstnanci momentálně vybrat jen výjimečně. Například v úterý 5. ledna mohli konat službu na urgentním příjmu místo čtyř lékařů jen dva.

„Pro pacienty uděláme všechno, co bude v našich silách. Ať už budou ležet na chodbách, nebo se budou ventilovat na operačních sálech, to vše teď jsou reálné možnosti,“ řekl ředitel nemocnice Tomáš Stejskal.