Mladý recidivista se na lup pečlivě připravil. Ostrahu obchodu však nepřelstil

JIHLAVA – Obvinění z krádeže čelí mladý muž z Jihlavska, který se o víkendu pokusil zmizet s nezaplaceným zbožím z obchodního domu. Do cesty mu však vstoupil pracovník ostrahy a zloděj tak vzápětí skončil v rukou policistů.

Devětadvacetiletý muž měl už s krádežemi své zkušenosti. Do obchodního domu na ulici Romana Havelky v Jihlavě se v sobotu 9. ledna vypravil s batohem, který měl jeho lup pečlivě ukrýt. „Po šesté hodině večer vzal v obchodním domě drogistické výrobky a potraviny, které uschoval do upravené krabice v batohu. Prostorem pokladen poté muž prošel, aniž by zaplatil,“ sdělila mluvčí policie Jana Kroutilová.

S podezřením, že v batohu ukrývá nezaplacené zboží, muže okamžitě kontaktoval pracovník ochranky, který následně přivolal policejní hlídku. Pak už to nabralo rychlý spád. Policisté zjistili, že zloděj chtěl odnést zboží za více než tři tisíce korun a že byl za krádeže již v minulosti odsouzen. Naposledy opustil brány věznice vloni v červnu.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Opakovaná krádež, a tentokrát navíc v období nouzového stavu, se obviněnému recidivistovi určitě nevyplatila. Případ kriminalisté dále vyšetřují.