Mráz přituhuje, vestibuly pardubických budov se plní lidmi bez domova

PARDUBICE – Jak přežít zimu v teple, pokud člověk bez domova nechce do ubytovny, kde je třeba dodržovat daná pravidla? Tento problém řeší nejeden bezdomovec tak, že se snaží dostat do veřejně přístupných budov a tam vydržet co nejdéle.

S příchodem mrazů a sněhu se opakuje strážníkům starý známý jev. Do společných prostor domů se začínají uchylovat nejrůznější lidé bez domova. O víkendu pardubičtí strážníci řešili tři takové případy. Bezdomovci kvůli přespání v teple mnohdy trestnou činnost nepáchají, ale často po sobě na místě, kde nocují, zanechají značný nepořádek.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Ve vestibulu u bankomatu na třídě Míru ženu překvapil nejprve zápach a poté ležící muž. To samé se opakovalo o den později v jiné pobočce nedaleko odtud. Je pochopitelné, že není příjemné vybírat peníze v takovéto společnosti. Strážníci muže od bankomatu vykázali. „Když ale hlídka někoho vykazuje, neposíláme lidi do zapomnění ani nikam daleko. Hlídka takového člověka poučí o možnostech denního i nočního pobytu, který je v Pardubicích pro potřebné osoby zajištěn službami SKP Centra. Samozřejmě jsou zde i podmínky, jako je bezproblémové chování a zákaz konzumace alkoholu, což bohužel ale bývá hlavní překážka,“ vysvětlil tiskový mluvčí pardubických strážníků Jiří Sejkora.

Stejně jako v posledním případě dnes v noci, kdy hlídka probouzela namol opilého muže, který se ve vestibulu obchodního domu na Karlovině stočil kolem lahve alkoholu a odmítal jakoukoliv spolupráci. Kromě nezvládnutí dechové zkoušky před strážníky nezvládl ani pokus o útěk a skončil na záchytné stanici.

Foto: Městská policie Pardubice