Nožem zaútočila na manžela. Kriminalisté řeší letošní první pokus o vraždu v kraji

OLOMOUCKO – Z nového roku uběhlo jen pár dnů a kriminalisté už řeší letošní první pokus o vraždu v kraji. Osmačtyřicetiletá žena zaútočila nožem na svého manžela, příčinou byly zřejmě dlouhodobé partnerské neshody.

Případ se stal ve čtvrtek 7. ledna, kdy policisté přijali oznámení od ženy, která ohlásila, že bodla manžela nožem do srdce. Policisté a záchranáři okamžitě vyrazili na místo, do malé obce na Olomoucku. Zatímco padesátiletý muž byl okamžitě převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci, policisté přivolali na místo činu krajské kriminalisty, kteří začali případ vyšetřovat. „Podle prvotních informací manželé doma popíjeli alkoholické nápoje, přičemž se pohádali. Žena následně vzala nůž a zaútočila na manžela, který utrpěl vážná bodnořezná poranění,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Za motivem útoku zřejmě stojí dlouhodobé manželské neshody. Žena nebyla v minulosti trestně stíhaná, momentálně ji soud už poslal do vazby. Za zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu jí hrozí, že stráví za mřížemi deset až osmnáct let.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .