Pětadevadesátiletý senior volal dvacet čtyři hodin o pomoc, upadl a nemohl se zvednout

Ilustrační foto

BRNO – Hodiny hrůzy prožíval pětadevadesátiletý senior z Lužánek, který upadl ve svém bytě a nebyl schopný sám vstát. Pomoci se dočkal až od hlídky městské policie, kterou zavolala jeho sousedka.

Ta slyšela naříkání vycházející z bytu souseda, obrátila se proto na tísňovou linku 156. Hlídka vyrazila na uvedenou adresu a snažila se přes dveře domluvit se zraněným seniorem. Nemohla se k němu ale dostat, jelikož vstup byl zajištěn, proto kontaktovala hasiče. Těm se po příjezdu podařilo otevřít dveře od bytu bez poškození. „Při vstupu strážníci uviděli muže ležet na podlaze v chodbě, byl při vědomí a neměl viditelná zranění,“ komentuje případ tisková mluvčí Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Senior si stěžoval na bolest zad a uvedl, že takto leží již dvacet čtyři hodin, jelikož se nemohl sám zvednout. Hlídka muži poskytla první pomoc a poté zavolala zdravotníci. Ti muže po příjezdu ošetřili a poté jej sanitkou odvezli do nemocnice.