Silnice z Tanvaldu do Harrachova bude pro nákladní auta uzavřena

JABLONECKO/SEMILSKO – Zítra v 5 hodin ráno bude pro nákladní dopravu uzavřena silnice č. I/10 v úseku z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem. Nově bude na dálku aktivováno nedávno vybudované proměnné dopravní značení.

Od úterý 12. ledna od 5.00 hodin bude provoz v úseku z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem uzavřen pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny s výjimkou autobusů. „V návaznosti na tuto skutečnost bylo aktivováno veškeré dopravní značení s uvedeným omezením a na jeho dodržování budou dohlížet policisté ve spolupráci se strážníky Městské policie v Tanvaldu,“ uvedla policejní tisková mluvčí Dagmar Sochorová.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Doporučená alternativní trasa pro nákladní vozidla nad 3,5 tun je přes hraniční přechod Hrádek nad Nisou na silnici č. I/35. „Tímto apelujeme na řidiče nákladních vozidel, aby v době uzavírky využili uvedenou trasu a nepokoušeli se projet uzavřeným úsekem,“ varuje mluvčí Sochorová.

Jak jsme vás informovali ZDE, ŘSD nechalo v loňském roce za 10 milionů korun vybudovat na silničním tahu z Tanvaldu do Harrachova nové proměnné dopravní značení, které na dálku ovládat a aktivovat dispečink společnosti Silnice LK. Aktivaci značek schvaluje policie. Značení má zabránit vjezdu kamionů, které uvíznutím ve sněhu na úzké komunikaci v prudkém stoupání často na několik hodin zablokují dopravu. V posledních letech tu museli silničáři každou zimu při silnějším sněžení silnici uzavírat pro nákladní dopravu tak, že objížděli sklopné značky a ručně je rozevírali.

Uzavírka bude platná do odvolání. Otevření úseku pro nákladní dopravu bude závislé na aktuálním stavu vozovky. Všichni řidiči by měli být připraveni na náhlou změnu počasí a přizpůsobit tomu způsob jízdy. „Doporučujeme kvalitní zimní výbavu (zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku), při cestách do hor dostatek pohonných hmot, sněhové řetězy, lopatu atd.,“ dodala policejní mluvčí.

Foto: ČT24 a Liberecký kraj