Školní autobusové spoje v kraji se znovu ruší

OLOMOUCKÝ KRAJ – Olomoucký kraj, jakožto objednavatel autobusové dopravy, reaguje na vládní opatření, která platí kvůli pandemii koronaviru. Od středy 13. ledna do doby, než se vrátí školáci do lavic, pojedou autobusy v režimu jarních prázdnin.

„Opět redukujeme posilové školní spoje a školní spoje, které neplní jinou obslužnost, než návoz dětí do škol. Toto opatření bude trvat do doby, než se školáci zase vrátí do lavic,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Zácha. Do škol nyní chodí pouze děti z prvních a druhých tříd. Ty obvykle využívají základní školy v místě svého bydliště, a pokud ne, vozí je do školy rodiče. Takto malí školáci autobusy většinou nejezdí, což vyplynulo i z diskuze s dopravci, kteří veřejnou dopravu v kraji zajišťují.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

„Důležité je, že základní dopravní obslužnost obcí zůstane zachována. Kdyby někde vznikl nějaký problém, budeme ho operativně řešit,“ zdůvodnila setrvání v prázdninovém režimu dopravy Kateřina Suchánková, ředitelka krajského koordinátora dopravy KIDSOK. Tak, jak se budou vládní opatření v souvislosti s covid-19 uvolňovat a do škol zamíří i starší ročníky dětí, bude KIDSOK na změny reagovat a počet spojů navýší. Informace o aktuálních jízdních řádech najdou cestující na webu cestujOK nebo IDSOK, případně mohou zavolat na telefonní linku 588 88 77 88.