V Jihlavě finišuje dokončování nové běžkařské tratě

JIHLAVA – Jihlavané to letos budou mít se zimním sportováním jednodušší než jiné roky. Přímo ve městě, v prostorách lesoparku Heulos, vzniká okruh pro běžkaře. Nyní probíhá úprava technického sněhu a lyžařských stop a již tento týden by se mohlo začít běžkovat.

Běžkařský okruh se nachází na prostranství mezi atletickým stadionem a amfiteátrem. Trať o délce až 1000 metrů je určena široké veřejnosti, ocení ji zástupci mladší i starší generace různého výkonnostního zaměření. Na její dokončování dohlížejí členové spolku Lyžařské Jihlavsko, ti budou mít na starost i udržování trati.

Současné mrznoucí počasí zimnímu sportování naštěstí přeje, teplota je nyní pro tvorbu technického sněhu a úpravu lyžařských stop ideální. „Je tedy předpoklad, že nejpozději v druhé polovině týdne bude úprava tohoto veřejného prostoru dokončena a zpřístupněna obyvatelům Jihlavy,“ uvedl náměstek primátorky Jihlavy Petr Ryška s tím, že i během sportování budou na místě platit veškerá vládní nařízení a krizová opatření.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line