Jižní tangenta odlehčí dopravě v Budějovicích. Víme, kdy by měla být hotová

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Dopravou zatížené jihočeské metropoli by mohla odlehčit takzvaná jižní tangenta. První řidiči by po ní mohli projet v roce 2023. Dodavatele stavby minulý čtvrtek schválili radní Jihočeského kraje. Stavba vyjde na 845 milionů korun.

Délka Jižní tangenty činí 2,706 kilometru a vyrůst by měla za 24 měsíců v letech 2021 až 2023, když je zde započítána i nutnost přerušení prací během zimních období. „Z celkové částky uhradí kraj ze svého rozpočtu pět set čtyřicet jedna milionů, společnost E.ON šest milionů korun a téměř tři sta milionů korun bude financováno z prostředků Evropské unie,“ upřesnil rozložení finančních nákladů náměstek hejtmana pro veřejné zakázky Pavel Klíma.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Podle něj pak součástí tohoto projektu je například i rozšiřování a přeložky místních komunikací, budování inženýrských sítí a protihlukových opatření či výsadba zeleně.

Náměstek hejtmana pro dopravu Antonín Krák připomněl, že ve finále má Jižní tangenta propojit silnici první třídy číslo tři mezi Českými Budějovicemi a Českým Krumlovem s nájezdem na dálnici D3 v místě mimoúrovňové křižovatky Roudné na Českobudějovicku. „A odlehčit tak značně přetížené dopravě v krajském městě,“ uzavřel Krák.