Na den otevřených dveří Univerzity Palackého se můžete vypravit online

OLOMOUC – Uvažujete o studiu na Univerzitě Palackého (UP) v Olomouci a rádi byste zjistili možnosti studia a studentského života? Za tímto účelem univerzita každým rokem pořádá dny otevřených dveří. Tento rok však situaci komplikuje koronavirová epidemie, proto se pro vás pomyslné dveře univerzity otevřou online, a to již tuto sobotu 16. ledna.

V rámci online dne otevřených dveří Univerzity Palackého se představí všech osm fakult nejstarší moravské vysoké školy. Návštěvníci se prostřednictvím chatů, streamů, informačních videí či podcastů budou moci seznámit nejen s podmínkami přijetí a průběhem studia, ale alespoň zprostředkovaně se setkají i s vyučujícími a současnými studenty jednotlivých studijních programů. Kompletní program akce najdou zájemci jak na webových stránkách jednotlivých fakult, tak na speciálním webu, který jim nabízí virtuální prohlídky univerzitních prostor, interaktivní mapy, fotogalerie nebo odkazy na sociální sítě a videa.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Samozřejmostí je rovněž přehledný průvodce přihláškou ke studiu, a hlavně kompletní seznam více než sedmi set kombinací studijních programů, včetně úplných studijních novinek, reflektujících aktuální trendy na trhu práce „První online den otevřených dveří u nás proběhl již začátkem prosince. Ačkoliv jsme byli jednou z prvních vysokých škol, která zrealizovala obdobnou akci v online režimu, nenechalo si ji ujít na sedm tisíc virtuálních návštěvníků. Obdobnou návštěvnost očekáváme i nyní,“ dodala Gabriela Sýkorová Dvorníková, tisková mluvčí UP.

Kromě nového webu si zájemci mohou prohlédnout také nový katalog studijních programů, kde mohou najít svůj vysněný obor dle svých zájmů, preferované formy studia či klíčových slov. Z pohodlí domova se mohou zúčastnit i 3D prohlídek kolejí a menz, projít si stovky reportáží ze studentského života nebo využít akční slevu do univerzitního e-shopu. Část programu dne otevřených dveří, který se uskuteční v sobotu 16. ledna od 9 do 14 hodin, bude k dispozici na webu Univerzitní město i po jeho skončení.

Univerzita Palackého v Olomouci každoročně eviduje až 28 tisíc přihlášek ke studiu. Ty mohou uchazeči podávat na většinu studijních programů do poloviny měsíce března.