Na Jasenickou ulici se vrátí přechod, přibudou také zastávky a parkoviště

Zdroj: město Vsetín

VSETÍN – Město Vsetín na rok 2022 plánuje stavební úpravy v Malém Skalníku. Obnoví zrušený přechod pro chodce U Kovárny na Jasenické ulici, vybuduje bezbariérové autobusové zastávky a nebude chybět ani parkoviště.

Přechod pro chodce U Kovárny v minulosti přetínal silnici III. třídy, kterou mělo ve správě Ředitelství silnic Zlínského kraje. To jej ale nechalo zrušit, jelikož neodpovídal legislativě. „Toto místo je dopravně velmi frekventované. Lidé zde však potřebují přecházet silnici, což je za současné situace velmi nebezpečné,“ uvedl starosta Jiří Růžička. Z toho důvodu se město rozhodlo pro stavební práce, ve kterých umístí nový přechod a nahradí nevyhovující zastávky tak, aby místo bylo vhodné i pro osoby s handicapem.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dojde tedy k zúžení ulice Jasenická na sedm metrů, upraveny budou oba autobusové zálivy, ve směru do centra vyroste nová krytá zastávka a přechod se přesune o 20 metrů blíže k Jasenicím. Nedaleká odstavná plocha se promění na parkoviště. „Toto řešení umožní pohodlné a bezpečné přecházení Jasenické ulice, a to i za snížené viditelnosti, neboť nový přechod bude osvětlený,“ dodal Růžička. V těchto dnech již radnice zadala zpracování projektové dokumentace, v lednu požádá o spolufinancování Státní fond dopravní infrastruktury. Výstavba by mohla začít příští rok.