Obchvat Vlčovic: Dalším krokem je výkup pozemků a stavební povolení

Foto: ŘSD

KOPŘIVNICE / FRENŠTÁT p. R. – Město Kopřivnice iniciovalo výstavbu přeložky silnice I/58, jejíž trasa bude nově vedena převážně přes zemědělské pozemky. Díky stavbě vzniknou také dvě nové křižovatky a upravena bude cyklostezka do Vlčovic.

Silnice I/58 procházející Vlčovicemi, propojuje Ostravu a Rožnov pod Radhoštěm. Jedná se o důležitou komunikaci v Moravskoslezském kraji. V úseku Frenštát pod Radhoštěm – Vlčovice má ale tako komunikace nevhodné směrové vedení, mnoho zatáček a dochází tady ke komplikacím zejména pro kamionovou dopravu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na komunikaci je jedním z největších problémů i vedení silnice středem Vlčovic, kde tranzitní nákladní doprava projíždí těsně kolem obytné zástavby. Osm tisíc aut za den není zanedbatelné číslo, samotná vozovka je přetížená, často se opravuje a to navíc způsobuje tvorbu kolon v obci. Jejich důsledkem jsou koncentrované exhalace, které místním obyvatelům samozřejmě vadí.

Na trase se také nachází mnoho hospodářských sjezdů do polí a napojení vedlejších komunikací řidičům často neumožní dostatečný rozhled pro najetí na hlavní silnici. V neposlední řadě je třeba zajistit, aby rozrůstající se průmyslový park na okraji Kopřivnice měl dostatečně kapacitní připojení na silnici.

Řešením zmíněných dopravních problémů je výstavba 5 kilometrové přeložky silnice I/58. Budoucí trasa povede Vlčovicemi po zhruba 450 metrů dlouhé estakádě s protihlukovými stěnami. Současné silnice budou zachovány a poslouží místní dopravě.

Zahájení stavby je plánováno v nejbližším možném termínu, což je ale za několik let: „Stavbě bude předcházet ještě výkup pozemků, vydání územního rozhodnutí, stavebního povolení a podobně,“ uvádí na svých stránkách vedení města Kopřivnice.