Odpolední sněžení způsobilo na jihomoravských silnicích přes 70 nehod

zdroj: HZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – V úterý odpoledne začalo prakticky na celém území kraje sněžit. Sněhová nadílka potrápila především řidiče. Policisté evidují o desítky nehod více než obvykle. Hasiči vyjížděli od 14 do 17 hodin k celkem 9 dopravním nehodám. Při nich se zranily čtyři osoby.

Od 15. do 18. hodiny evidovali policisté téměř 60 oznámených událostí v dopravě. To je mnohonásobně více než v běžné pracovní odpoledne. Ve většině případů se jednalo o lehčí nehody, kdy řidiči nezvládli jízdu na kluzké vozovce. S přihlédnutím k povětrnostním podmínkám byl provoz bez výraznějších komplikací, pouze na 212. kilometru dálnice D1 ve směru na Olomouc, havaroval kamion a musel být vyprošťován, proto byl provoz veden levým jízdním pruhem. „Od 18 do 22 hodin přibylo dalších 14 dopravních nehod, všechny se naštěstí obešly bez zranění. Všechny silnice v Jihomoravském kraji jsou s opatrností sjízdné. Nadále pokračuje vyprošťování kamionu na 212. kilometru dálnice D1,“ sdělil ve 22 hodin policejní mluvčí David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.