Olomoucký kraj má nové zařízení pro autisty

OLOMOUCKÝ KRAJ – Jedenáct osob s poruchou autistického spektra najde péči a zázemí v novém objektu, který v minulých dnech dokončil Olomoucký kraj. V regionu podobné zařízení dosud chybělo.

Dvoupodlažní budova obklopená malou zahradou je členěná do dvou domácností. V jednom křídle se nachází pět jednolůžkových pokojů pro mladistvé a dospělé klienty, ve druhém pak šest jednolůžkových pokojů pro děti. Každá domácnost je vybavená prostorami pro aktivity klientů a místností bezpečného pobytu. „Posláním domova pro osoby se zdravotním postižením Petrklíč – pracoviště Nové Sady je poskytovat prostřednictvím sociální služby podporu a pomoc lidem s kombinací poruchy autistického spektra, mentálního postižení a problémového chování. Způsob realizace služby vychází z individuálně určených potřeb klientů,“ uvedl ředitel centra sociálních služeb Klíč Petr Matuška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Původně se zvažovalo, že kraj pro potřeby lidí s poruchou autistického spektra opraví jednu z budov centra sociálních služeb Klíč. Z tohoto záměru ale kvůli jeho velké finanční náročnosti nakonec sešlo. Nové zařízení proto vyrostlo na zelené louce. Výstavba nového objektu přišla na bezmála čtyřicet šest miliónů korun. „Navýšení kapacit jak terénních, tak pobytových služeb pro osoby s poruchou autistického spektra je jedním z opatření Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb v Olomouckém kraji,“ sdělil Zbyněk Vočka z krajského odboru sociálních věcí.