Opilý výtržník způsobil rozruch na mši

Ilustrační foto

BRNO – Narušit poklidnou nedělní mši v kostele svatého Tomáše na Moravském náměstí se rozhodl pětačtyřicetiletý muž. Poté si zapálil na zastávce a choval se nepředvídatelně a hlučně. Jeho počínání musela ukončit až hlídka městské policie.

Ta dorazila na oznámení, že se muž venku chová nevhodně a doráží na kolemjdoucí. Když strážníci přijeli, spatřili ho, jak sedí na zastávce a kouří cigaretu. Měl problémy s výslovností i s formulováním myšlenek, tak nabyli dojmu, že je pod vlivem alkoholu. Z jeho útržků pochopili, že problémy nastaly v kostele. Tam proto hlídka oslovila ministranta, který vypověděl, že muž v průběhu mše křičel, až mu musel domluvit farář. „Na ulici ve svých hlasitých projevech pokračoval a zapálil si na zastávce městské hromadné dopravy, což je v rozporu se zákonem,“ popisuje tiskový mluvčí Jakub Ghanem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Před strážníky poté odhodil na zem slupku od banánu a ani přes opakované pobídky ji nechtěl uklidit. Jelikož byl ve stavu, kdy se o sebe nedokázal postarat, strážníci se rozhodli převézt ho na záchytnou stanici. Případ byl postoupen správnímu orgánu, kde muži hrozí trest za neuposlechnutí výzvy úřední osoby, znečištění veřejného prostranství a kouření na místě, kde je to zakázáno.