Řidič nedal pravděpodobně přednost v jízdě a druhý šofér ve vozidle zahynul

foto: HZS Královéhradeckého kraje

RYCHNOVSKO – Dnes krátce před půl sedmou ranní došlo k vážné dopravní nehodě mezi Častolovicemi a Solnicí. Na křižovatce silnice s odbočkou na Třebešov se srazila dvě osobní auta. Okolnosti nehody jsou nyní prošetřovány policisty.

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Policisté podle prvotního šetření zjistili, že řidič osobního auta Audi pravděpodobně nedal přednost vozidlu Opel Astra a vjel mu do jeho jízdní dráhy. „Policisté u řidiče Audi provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem, následně byl předán do péče lékařů,“ říká policejní tisková mluvčí Lucie Konečná.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V Opel Astra se nacházel zaklíněn řidič. „Hasiči museli vyprostit osobu pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení a předali ji do péče zdravotnické záchranné služby. I přes veškerou rychlou pomoc však osoba svým zraněním podlehla,“ komentuje zásah tisková mluvčí hasičů Martina Götzová.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka ze Solnice. Oba týmy se postaraly o havarovaná vozidla, která byla mimo vozovku a také uklidili menší množství uniklých provozních kapalin.