Řidič se střetl s autem v protisměru. Byl pod vlivem alkoholu

DOMAŽLICKO – Předčasně se skončila včerejší jízda dvou řidičů osobního aut, kteří po osmé hodině večer jeli po trase mezi obcí Domažlice a Kdyně. Řidič za volantem Škody Fabia nepřizpůsobil rychlost a po projetí pravotočivé zatáčky dostal smyk, po kterém přejel do protisměru.

Tam se bočně střetl s protijedoucí Škodou Felicia, kterou řídil šestatřicetiletý muž. Po srážce se Škoda Fabia v pravém silničním příkopu převrátila na střechu. Řidiči se podrobili testu na alkohol. Řidič Felicie měl dechovou zkoušku negativní. Řidič Fabie měl pozitivní výsledek 1,30 promile alkoholu v krvi a byl následně zajištěn a převezen do lékařského zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zároveň byl i ošetřen, neboť utrpěl zranění. Zraněna byla i jeho sedmatřicetiletá spolujezdkyně. Řidič Škody Felicia neutrpěl žádné zranění. „Škoda na osobním vozidle Škoda Fabia byla vyčíslena na 50 tisíc korun, škoda na osobním vozidle Škoda Felicia na 20 tisíc korun. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Zdroj: PČR