Ukradené věci naložil do kočárku a odešel, daleko však nedošel

LIPNICKO – Osmadvacetiletý muž se z věcí, které ukradl v rodinném domě na Lipnicku, dlouho neradoval. Včera dopoledne ho krátce po krádeži zadrželi policisté. Díky nouzovému stavu mu nyní hrozí přísnější trest.

Osmadvacetiletý muž se podle policie do rodinného domu v Jezernici na Lipnicku dostal včera dopoledne otevřeným oknem ze dvora. „Obydlí prohledal a bral, co mu pod ruku přišlo. Vzal například obraz o rozměru 50 x 50 cm, igelitové tašky a sáčky, kovové závaží a trychtýř, pornočasopis, háčkované dečky, knihu, vázy, teploměr, barometr a další věci, které našel a později naložil na nalezený kočárek značky Liberta a vydal se na cestu směrem k Lipníku nad Bečvou,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Díky všímavosti spoluobčanů se podařilo muže krátce po krádežI zadržet. Ukradené věci dobrovolně vydal a následoval hlídku policistů na oddělení v Lipníku nad Bečvou, kde své počínání musel vysvětlit. Ve večerních hodinách byl propuštěn na svobodu. Škoda odcizených věcí nebyla doposud přesně vyčíslena, ale zřejmě přesáhne částku 10 000 korun. Vzhledem k nouzovému stavu si zloděj může za krádež posedět až 8 let za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .