V krnovských sběrných dvorech převezmou pneumatiky zdarma

Výměna pneu. Ilustrační foto: K. Bílková.

KRNOV – Za to, že se občané zbaví starých pneumatik v krnovských sběrných dvorech, se již nebude platit padesátikorunový poplatek.

Radnice povolila společnosti Green Logistics CZ zřídit v krnovských sběrných dvorech veřejná místa pro zpětný odběr použitých pneumatik, a to zdarma.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Občané mají možnost odevzdávat použité pneumatiky do sítě zpětného odběru v pneuservisech, kde však provozovatelé často přejímají staré pneumatiky jen při využití jejich standardních placených služeb, tedy v případě přezutí či koupě nových,“ dodává tisková mluvčí města Dita Círová.

Až dosud prováděly zpětný odběr použitých pneumatik místní technické služby, které si účtovaly padesátikorunový poplatek. Od ledna je možno použité pneu předat v místních sběrných dvorech společnosti Green Logistics CZ, která nebude účtovat žádný poplatek a má pověření jednotlivých výrobců pneumatik k jejich zpětnému odběru.