V poslední době se na Hodonínsku množí vloupání do rodinných domů

zdroj: Policie JMK

HODONÍN – Senioři patří mezi ty nejkonzervativnější lidi, kteří si nechávají peníze doma a mnohdy ani nemají bankovní účty. Veškeré peníze uschovávají na nejrůznější místa ve svém příbytku, zejména do skříní, šuplíků či knihovny. Toho zneužívají nejrůznější kriminální živly.

Možná na stejnou lehkovážnost začátkem ledna doplatila pětasedmdesátiletá důchodkyně. V neděli ráno totiž její příbytek na Kyjovsku navštívil neznámý pachatel, který celý dům prohledal a byl velmi úspěšný. Našel totiž její celoživotní úspory. Přestože ho seniorka při činu vyrušila, stihnul bleskově zmizet. Marně skončila i policejní pátrací akce se služebním psem. „Případ je prošetřován pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a porušování domovní svobody. V případě dopadení mu v době nouzového stavu hrozí až několikaletý pobyt za mřížemi,“ sdělil mluvčí policie Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jak uvedl tiskový mluvčí policie Bohumil Malášek, ve Svatobořicích Mistříně se zatím neznámý pachatel poměrně snadno dostal ke dvojici horských kol. Jednoduše překonal plot na pozemek vedle rodinného domku osmačtyřicetiletého majitele. Na terase objevil dvě odložená nezajištěná kola, která snadno odcizil. Majitel si odcizené bicykly cení na více než 15 tisíc korun.

V poslední době policisté na Hodonínsku evidují desítku vloupání do obydlí. Radí lidem, aby si velké sumy a cenné věci dávali do domácího trezoru. V opačném případě aby si hotovost raději ukládali na účet a drahocennosti do bezpečností schránky v bance. Je vhodné mít své hodnotné věci vyfotografované, aby při případném odcizení mohly snímky pomoci policistům s jejich identifikací. Policie vyzývá občany: „Nebuďte ke svému okolí lhostejní, všímejte si pohybu cizích osob. Jakéhokoliv podezřelé jednání neprodleně oznamte na bezplatnou linku policie 158.“