Ve Zlínském kraji přibylo lidí bez práce, nezaměstnaných je téměř 13 tisíc

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Počet nezaměstnaných ve Zlínském kraji v prosinci loňského roku výrazně stoupl. Oproti listopadu přibylo přes tisíc nezaměstnaných, celkem jich je v kraji už téměř 13 tisíc. Aktuální data zveřejnila krajská pobočka Úřadu práce ČR.

Ještě v listopadu se kraj chlubil 2,9 % nezaměstnaných, v prosinci však jejich podíl stoupl na 3,2 %. Největší nezaměstnanost je na Vsetínsku, kde jsou bez práce 4 % lidí, následuje Kroměřížsko se 3,2 %, Uherskohradišťsko se 3 % a Zlínsko s 2,8 %.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ačkoliv celkový počet nezaměstnaných vzrost na 12 819, přibylo také volných pracovních míst, kterých je nyní 10 807. Ještě v listopadu jich úřad evidoval přibližně o 600 méně.

Nově je mezi uchazeči o zaměstnání více mužů než žen. Podíl nezaměstnaných mužů vzrostl na 3,3 %, zatímco u žen je to 3,2 %.

Pozitivní je, že nezaměstnanost v kraji se stále pohybuje pod celorepublikovým průměrem, v prosinci se totiž toto číslo vyhouplo na 4 %. Podle dat EUROSTATU je také výrazně nižší než v celé Evropské unii, kde je míra nezaměstnanosti 7,6 %.