Vloupali se v Židenicích do domu seniorky a napadli ji. Policisté hledají dva muže

ilustrační foto: pixabay.com

BRNO – Drzost některých lupičů nezná mezí. Před půlnocí 3. ledna se do domku dvaaosmdesátileté seniorky poblíž židenického vlakového nádraží vloupali dva neznámí muži a napadli ji.

Po poničení skleněné výplně vstupních dveří lupiči  důchodkyni fyzicky napadli a ohrožovali ji dokonce zbraní. Požadovali šperky a peníze. Žena jim ale nic nevydala. Příbytek prohledali a nakonec se museli spokojit se dvěma odcizenými telefony, tabletem a notebookem. Šokovaná seniorka zůstala bez telefonů do ranních hodin uvězněna ve svém bytě. Nepodařilo se jí totiž otevřít dveře poničené lupiči.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jak uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek, kriminalisté v průběhu vyšetřování získali popis dvojice násilníků. Mladší z pachatelů je ve věku 22 až 30 let, vysoký asi 165 cm, statné postavy. Měl černé krátce střižené vlasy česané na pěšinku, černé oči a kulatý obličej. Oblečen byl do šedé fleecové bundy do pasu. Působil upraveně, měl pěstěné ruce bez známek manuální práce, hovořil plynně česky. Starší lupič byl ve věku 40 až 50 let, vysoký asi 165 cm, hubené postavy, s krátce střiženými vlasy barvy špinavá blond. Měl hubený bezvousý obličej s výrazným nosem, oblečen byl do zimní bundy nad kolena světle béžové barvy. Na hlavě měl čepici typ bekovka šedé barvy se vzorem kohoutí stopa. Rovněž působil upraveně a mluvil jazykem příbuzným ruštině. Oba muži měli při činu na rukou černé pletené rukavice a byli vybavení každý svou svítilnou. Jeden z nich měl v ruce revolver asi 20 cm dlouhý. „Vyšetřující kriminalisté uvítají poznatky k pachatelům či přepadení na telefonní lince 158. Policie děkuje za spolupráci,“ doplnil Malášek.