Kdo bude sportovec roku v Ostravě? Poslední týden na nominaci

Vítězové z roku 2019. Foto: MMO.

OSTRAVA – Město hledá sportovce roku. Nominace na 14. ročník ankety se přijímají jen do 15. ledna!

Pokud mate v plánu někoho nominovat na ocenění sportovce roku v Ostravě, mate na to již jen dva dny. V pátek končí příjem nominací.

Vyhlašováním této ankety chceme zvýraznit společenský význam sportu, podpořit zájem mládeže o aktivní pohyb, ukázat jeho význam pro zdraví lidí a to, že funguje jako jeden z nejúčinnějších faktorů prevence proti negativním sociálním jevům. Uvědomujeme si, že vyhlašovaný ročník bude výjimečný s ohledem na opatření, která v průběhu roku 2020 různým způsobem omezovala sportovní aktivity. I přes to všechno ostravští sportovci dosáhli výjimečných výsledků, za které je chceme odměnit,“ dodává náměstkyně primátora pro školství a sport Andrea Hoffmannová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nominace budou posuzovány dle nejvyššího dosaženého místa v soutěži či závodě v daném sportovním odvětví, přičemž nominovat lze pouze členy tělovýchovných jednot, oddílů anebo klubů. Nominace je možná skrz webový formulář.

V roce 2019 se nejlepším jednotlivcem stal kickboxer Václav Sivák, nejlepší kolektiv byl ženský florbalový klub z Vítkovic, talentem roku se stal Adam Kowalski. Nejlepším hendikepovaným sportovcem byl zvolen atlet Radim Běleš a sportovní legendou stolní tenistka Marie Hrachová.