Kraj chce zřídit očkovací centra v každé obci s rozšířenou působností, chystá informační kampaň na webu

OLOMOUCKÝ KRAJ- Olomoucké hejtmanství chce přispět k hladkému průběhu očkování veřejnosti proti covid–19 na území regionu, proto chce zřídit očkovací centra v každé obci s rozšířenou působností a chystá také informační kampaň na webu.

Tyto informace dnes zazněly na tiskové konferenci z úst hejtmana Olomouckého kraje Josefa Suchánka. „Oslovili jsme starosty všech obcí s rozšířenou působností s žádostí, aby vytipovali objekty, v nichž by bylo možné zřídit očkovací centra pro veřejnost. Na základě jejich reakcí pak budeme postupovat dále. Pokud jde o informační kampaň, tu chceme spustit co nejdříve. Lidé tak najdou vše podstatné přehledně na jednom místě,“ uvedl hejtman Suchánek. Všechny dostupné informace bude kraj shromažďovat na speciální stránce. Očkování proti covid-19 probíhá v kraji od loňského silvestra, kdy byly první vakcíny podány zaměstnancům Fakultní nemocnice Olomouc, kteří pracují v první linii. Následovaly ostatní nemocnice. 8. ledna bylo zahájeno očkování klientů a personálu v domovech pro seniory.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

„Do dnešního dne bylo naočkováno necelých pět tisíc lidí, kteří o vakcinaci projevili zájem. Mobilní týmy z fakultní a vojenské nemocnice a také z nemocnice v Šumperku očkují denně zhruba stovku zájemců v sociálních zařízeních. Zatím vše probíhá bez problémů,“ řekla krajská koordinátorka očkování Jarmila Kohoutová. Kraj už také dostal k dispozici náhled Centrálního rezervačního systému, který má být spuštěný 15. ledna. Jeho prostřednictvím se budou v této první fázi hlásit na očkování senioři starší osmdesáti let, kteří nepobývají v sociálních zařízeních.

 

Foto z tiskové konference