Kroměřížané mohou třídit použitý olej do nových kontejnerů

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Na dvě desítky speciálních kontejnerů na použité jedlé oleje a potravinářské tuky se v minulých dnech objevilo v ulicích Kroměříže. „Tyto oleje a tuky většinou končí v dřezu či v záchodech a podílejí se na ucpávání odpadních trubek či kanalizace. Věřím, že většina občanů tuto možnost odevzdat je do speciálního kontejneru využije a přispěje tak ke zlepšení životního prostředí ve městě,“ sdělil starosta Jaroslav Němec.

Černé nádoby jsou zřetelně označené, mají oranžové víko a objem 240 litrů. Oleje je před vyhozením třeba správně uložit. „Oleje a tuky z domácností by před vhozením do nádoby měly být uloženy v pevných obalech, ideálně v PET lahvích,“ vysvětluje vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kontejnery lidé najdou v ulici Sadová (u obchodu), U Rejdiště (u domu číslo 3950), Braunerova (u obchodu), Spáčilova (před supermarketem Albert), SNP, Talichova (u domu číslo 3346), Páleníčkova, Koperníkova (u obchodu), Úprkova, Albertova (v místě, kde se kříží s ulicí Rumunská) a Havlíčkova (u zdravotnické záchranné služby) a v místních částech Těšnovice (dolní stanoviště na tříděný odpad), Trávník, Kotojedy, Bílany, Vážany (u hospody U Klimešů), Postoupky, Hradisko, Zlámanka i Drahlov.

Kroměřížané mohou použité oleje a tuky stále odevzdávat na sběrném dvoře na sídlišti Zachar. Využít mohou i mobilních svozů odpadů, které provozuje společnost Biopas.