Na Jabloňové vyroste zelená střecha

Ilustrační foto

BRNO – Budova Jabloňová 1a slouží městské části Brno-Medlánky jako sklad, dílna či archiv. Město se rozhodlo přebudovat střechu na takzvanou zelenou. Peníze získá pomocí dotace z Operačního programu Životní prostředí.

Zelená střecha ochlazuje vnitřní prostor, zamezuje úniku tepla z budovy, snižuje množství polétavého prachu a zadržuje srážky. Je tak šetrná k životnímu prostředí a zároveň ekonomická. „Tento projekt je dalším krokem v naší vizi spořivého a k přírodě přátelského města. Celkové výdaje na jeho realizaci se předpokládají ve výši 2,5 milionu korun, dotace je odhadována na 2,1 milionu korun,“ řekl první náměstek primátorky Petr Hladík. Benefitem je také úspora peněz. I Brňané mohou využít dotaci na svou zelenou střechu, veškeré informace jsou na webu města.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Brno se na výstavbě budovy střechy bude podílet částkou 185 tisíc korun, projekt by měl být zrealizován do podzimu letošního roku. Termín pro podání žádosti o dotaci je 1. 3. 2021.